Skip to main content

APMĀCĪBAS


Suni dresē

Daudzi uzskata, ka sunim apmācība nav nepieciešama.

Tā nu kucēns aug, bet līdz ar viņu „aug” arī nedarbi. Suņa uzvedība un izturēšanās sāk palikt aizvien neciešamāka, suns kļūst aizvien grūtāk kontrolējams jeb nevaldāms… Un aptuveni ap gada vecumu šādi domājoši cilvēki bieži vien sāk krist izmisumā un rakstīt palīgā saucienus internetā – ko lai ar to suni tagad iesāk?!

Taču nekas tamlīdzīgs parasti netiek novērots, ja kucēns jau laikus tiek radināts nokārtoties ārā, iet pie pavadas, kontaktējas gan ar citiem cilvēkiem un suņiem, citiem vārdiem sakot – tiek audzināts un socializēts.

Bieži vien suņa saimniekiem pietrūkst zināšanas (it sevišķi , ja tas ir pirmais suns). Nav informācijas par to, kā PAREIZI no suņa panākt vēlamo rezultātu – bez kliegšanas un suņa fiziskas iespaidošanas, bet gan ar pozitīvu apmācību, kas kā sunim, tā arī saimniekam sagādātu prieku ne tikai par pašu procesu, bet arī – gala rezultātu. Un, ja saimniekam pietrūkst zināšanas, tad tās var iegūt, dodoties uz suņu skolu pie suņu apmācības instruktora, kas patiesībā apmāca saimnieku, kā ar suni pareizi apieties un panākt no suņa vēlamo rezultātu.

Apmācība ir nepieciešama jebkuram sunim – neatkarīgi no šķirnes, lieluma vai vecuma.
Ieteicamākais, protams, būtu – sākt apmācīt suni jau kopš pirmās dienas, kad tas ieradies jūsu ģimenē. Sākumā gan tās nav striktas paklausības komandas, bet gan turpmākajai dzīvei nepieciešamās prasmes – ko drīkst un ko nedrīkst, kur jānokārtojas utt. Komandiņas, kuras noteikti vajadzēt apgūt kā pirmās – ” šurp ” ; ” nedrīkst ” ; ” vieta ” .
Noteikti ģimenē ir nepieciešams visiem vienādi attiekties pret jauno ģimenes locekli . Pārlieku liela lutināšana nāks tikai par sliktu sunim un arī var novest pie konfliktiem saimnieka un suņa starpā. Ir svarīgi pieņemt noteikumus, kuri būs sunim jāievēro visu savu dzīvi. Suns nekadīgi nevarēs saprast – kādēļ jūs pēkšņi vienā dienā aizliedzat viņam gulēt jūsu gultā vai diedelēt no jūsu šķīvja vai darīt kādu citu darbību, ko viņš vairāku mēnešu laikā ir darījis, bet nu pēkšņi viņam tas tiek liegts. Tādēļ būtu nepieciešams ģimenē jau laikus nospriest – ko jūs atļausiet sunim darīt un ko neatļausiet un to arī vajag ievērot visiem ģimenes locekļiem un visas suņa dzīves garumā.


Kādēļ ir nepieciešams apmācīt suni?

  • jūsu suns iemācīsies jūs klausīt , pareizi uzvesties citu suņu starpā un sabiedrībā;
  • apmācības procesa laikā jūs iemācīsieties saprast savu suni un suns sāks saprast , ko jūs no viņa vēlaties;
  • kopīgi darbojoties, jums veidosies labāks kontakts ar savu suni;

Nodarbībās mēs sniedzam ne tikai palīdzību apmācībā, bet arī sniedzam visu informāciju , kas ir aktuāla attiecībā uz LR spēkā esošo likumu, noteikumu prasībām suņu īpašniekiem. Nepieciešamības gadījumā sniedzam padomus kucēnu/suņu audzināšanā , barošanā.


Mūsu piedāvāta pieredze

Apmācība notiek grupās un individuāli. Vecums, no kura var sākt mācīties suņu skoliņā – 4 mēneši.
Obligāts noteikums – sunim ir jābūt vakcinētam pret parvovīrusu, gaļēdāju mēri, infekciozo hepatītu, paragripu, trakumsērgu, leptospirozi (bakteriālā slimība).

Apmācības notiek Madonas vecajā šautuvē (Pavasaris, Aronas pagasts, LV-4847) katru svētdienu, plkst. 14:00
Koordinātes: 56.855575, 26.192266

Saziņa

e-pasts: madonaskepas@inbox.lv
telefons: +371 26372859
Trenere: N. Solovjova